dolandırıcılık suçu şikayet dilekçesi?

“Dolandırıcılık suçundan mağdur olanların başvurduğu şikayet dilekçesi örneği burada! Adım adım hazırlanmış şikayet dilekçesi örneği ile hakkınızı arayın!”

Dolandırıcılık Suçu Şikayet Dilekçesi Nedir?

Dolandırıcılık suçu, bir kişinin başka bir kişinin mal veya parasını, dolandırmak veya aldatmak amacıyla kullanmasıdır. Mağdurun söz konusu dolandırıcılık suçundan şikayetçi olması durumunda, dolandırıcılık suçu şikayet dilekçesi düzenlenmesi gerekmektedir. Dolandırıcılık suçu şikayet dilekçesi, resmi bir belgedir ve dolandırıcılık suçu ile ilgili işlemlerin başlatılması için gereklidir.

Dolandırıcılık Suçu Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dolandırıcılık suçu şikayet dilekçesi, resmi bir dilekçe olması nedeniyle belirli kurallara uygun olarak yazılmalıdır. Şikayet dilekçesi aşağıdaki şekilde yazılabilir:

Başlık:

Dolandırıcılık Suçu Şikayet Dilekçesi

Adres ve Tarih:

Adres: …………………………………………

Tarih: …………………………………………

Konu:

……………………………………………………………………………………………………

İçerik:

Sayın ………………………………………………………………,

Ben, …………………………………………………………………, T.C. kimlik numaram ……………………………………, adresim ………………………………………………………………, telefon numaram ……………………………………, e-mail adresim ……………………………………………………, dolandırıcılık suçu mağduru olarak, mağduriyetimi size bildirmek amacıyla şikayet dilekçesi yazıyorum.

……………………………………………………………………………………………………

Saygılarımla,

İmza

Dolandırıcılık suçu şikayet dilekçesi yazıldıktan sonra, dilekçe iki nüsha olarak hazırlanmalı ve ilgili mercilere gönderilmelidir. Dilekçede verilen bilgiler, doğru ve eksiksiz olmalıdır.

Leave a comment